ginkoSmaller

Ozdoby świąteczne DIY

SG100970

Każdy z Nas chce być posiadaczem pięknej choinki. Szukając odpowiedniego drzewka bierzemy pod uwagę pokrój, gęstość oraz wysokość. Ładna choinka to połowa sukcesu, bardzo ważnym elementem w Polskiej tradycji jest również dekoracja drzewka. Tutaj przyda się kreatywność. Inwencja twórcza może ponieść nas w wielu kierunkach w zależności od naszych upodobań czy panujących w danym roku trendów. Na rynku możemy znaleźć wiele pięknych ozdób w niezliczonej palecie kolorów i różnorodnej stylistyce. Pamiętajmy jednak, że łatwo się w tym wszystkim zatracić a efekt nie zawsze spełnia nasze oczekiwania i zamierzenia. My stawiamy na prostotę i naturalność dlatego chcieliśmy zaproponować Wam wykonanie ozdób, wykorzystując w tym celu dary natury, których wbrew pozorom mamy wiele w swoich ogrodach czy w najbliższej okolicy.

Co możemy wykorzystać do świątecznych dekoracji:

– gałązki brzozy (idealnie nadają się do fomowania szkieletów naszych kompozycji, możemy ukształtować je za pomocą drutu florystycznego w dowolną bryłę. Począwszy od podstaw stroików, poprzez bombki, gwiazdki, mini domki, kończąc na szkieletach choinek, które mozemy ubrać w światełka.

– szyszki, żołędzie, gałązki (idealnie sprawdzą się w kompozycjach świątecznych. Możemy pozostawić je naturalne lub delikatnie ozdobic słotą farbą czy lakierem (nie należy przesadzic z ilością produktu, ponieważ kompozycja straci naturalny wygląd), wystarczy kilkakrotnie nacisnąć delikatnie w niektórych miejscach gąbeczką z farbką tzw.tapowanie. Ozdoby możemy powiesić na choince jako bombki lub wkomponować np. do stroika świątecznego na stół wigilijny.

– grubsze gałęzie brzozy możemy za pomocą piłki przecinać w plastry ok 2 cm grubości,a nastepnie techniką decoupage bez uprzedniego malowania poprzyklejać świąteczne motywy przy pomocy kleju wikol, w ten sposób powstaną piękne, nietuzinkowe bombki. Im więcej nierówności pozostawimy tym bardziej naturalnie będą wyglądały dekoracje.

– gałązki ostrokrzewu są nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia w USA. Roślina ta jest coraz bardziej popularna również w Polsce, dlatego warto wykorzystać jej piękne zimozielone gałązki z licznymi, czerwonymi owocami.Ostrokrzew świetnie prezentuje się na tle innych roślin zimą.

– gałązki jodły- po osadzeniu choinki w stojaku często pozostają nam ociosane gałązki, które świetnie nadaja się do kompozycji na wigilijny stół. Jodła jest niezwykle trwała a jej zaleta jest utrzymywanie się igieł na roślinie w momencie zasychania.

Życzymy pięknych kompozycji!